Interne communicatie organiseren, gaat vaak vlotter wanneer je op een team kan rekenen. Zeker om content te verzamelen en uit te schrijven, zijn extra handen welkom. Door verschillende medewerkers te betrekken, creëer je interne communicatie voor én door het bedrijf.
Co-creatie is dé manier om je interne communicatie succesvol te organiseren. Maar hoe doe je het?
Via HiTribe kan je jouw interne communicatie centraal beheren, en medewerkers bepaalde rollen toekennen die hen extra bevoegdheden geven binnen je intern communicatieplatform.
Die rollen zien er als volgt uit:
Admin(s)
1 of enkele medewerkers die je interne communicatie in goede banen leiden. Kies voor medewerkers die de breedste blik hebben op interne communicatie. Daarmee bedoelen we: mensen die de context van je bedrijf het beste kennen en weten welke doelstellingen jullie hebben vastgelegd op het vlak van interne communicatie.
Met andere woorden: zij zetten de grote lijnen uit en behouden het overzicht.
Als beheerder van het HiTribe-platform hebben zij de volgende bevoegdheden:
- Gebruikers toevoegen en verwijderen
- Groepen aanmaken: zo boodschappen segmenteren o.b.v. de gemaakte groepen
- Events aanmaken
- Statistieken raadplegen
- Berichten schrijven en publiceren
- Berichten van redacteurs goedkeuren voor publicatie
- Rollen van andere gebruikers bepalen
Hulp nodig bij de opstart? Lees hier onze tips.
Redacteurs
Redacteurs schrijven artikels die je deelt met je medewerkers. Het voordeel van meerdere redacteurs:
- De werkdruk wordt mooi verdeeld
- Je kan iedereen andere verantwoordelijkheden geven: redacteur X schrijft voor vestiging X, redacteur Y voor vestiging Y. Of redacteur X verzamelt alle input vanuit sales, redacteur Y alles van IT
- Je krijgt een goede mix van berichten
Spreek een interne tone of voice af, zodat alle berichten op elkaar afgestemd zijn. Ontdek hier meer communicatietips.
De admin bepaalt wie welke verantwoordelijkheden krijgt, en hoeveel redacteurs worden aangesteld.
De bevoegdheden van een redacteur in HiTribe:
- Inhoud verzamelen + artikel schrijven
- Artikel klaarzetten in concept
! Een artikel gaat pas live wanneer het goedgekeurd is door een admin.
Users
Dit zijn alle overige HiTribe-gebruikers. Zij kunnen reageren op berichten, chatten, zich inschrijven op events, meedoen aan wedstrijden… Dat klinkt misschien vanzelfsprekend maar is het niet.
Users zijn degenen die zorgen dat je interne communicatie tweerichtingsverkeer wordt. En om dat maximaal te ondersteunen, is het in HiTribe mogelijk om op elk niveau in dialoog te gaan. Door te reageren of te applaudisseren.
HiTribe helpt je interne communicatie organiseren
HiTribe is meer dan een interne communicatietool: wij leveren je ook strategisch advies om een sterke interne communicatie uit te bouwen.
Hulp nodig? Download dan onze whitepaper: 16 pagina’s vol informatie om met je interne communicatie aan de slag te gaan. Klik hier om ‘m te downloaden!